Národní úložiště šedé literatury Nalezeno 4 záznamů.  Hledání trvalo 0.01 vteřin.
Fyziologická odezva závodníků lodní třídy Fireball při modelovém závodu v okruhovém jachtingu
Lambl, David ; Vomáčko, Ladislav (vedoucí práce) ; Bunc, Václav (oponent)
Název: Fyziologická odezva závodníků lodní třídy Fireball při modelovém závodu v okruhovém jachtingu. Cíle: Cílem diplomové práce je zdokumentovat fyziologickou odezvu závodníků dvouposádkové lodní třídy Fireball, pomocí laboratorně simulované rozjížďky. Naměřené výsledky nám dále pak umožní porovnat fyzickou náročnost jednotlivých postů na lodi (kosatník/kormidelník) při různých směrech větru. Metody: Pro měření bylo využito laboratorních neinvazivních metod snímání fyziologických funkcí při simulované jachtařské rozjížďce pomocí metabolického analyzátoru a sport-testeru. Z těchto naměřených hodnot byla dále odvozena fyziologická odezva závodníků na dané zatížení. Jelikož byli měřeni závodníci dvouposádkové lodní třídy Fireball, simulace proběhla zvlášť pro činnost kosatníka a kormidelníka. Délka modelové rozjížďky byla nastavena na 24 minut, při nichž byly simulovány jednotlivé kurzy větru: křižování proti větru, boční vítr a zadní vítr. Výsledky: Z analýzy naměřených výsledků lze říci, že většina jachtařského výkonu během simulace se pohybovala v aerobním pásmu zatížení, se srdeční frekvencí průměrně okolo 111,0 tepů za minutu, spotřebou kyslíku kolem 1,2 l/min, dechovou frekvencí 28,5 dechů za minutu, minutovou expirační ventilací okolo 32,4 l/min a dechovým objemem 1,2 l, což svědčí o nižší...

Chcete být upozorněni, pokud se objeví nové záznamy odpovídající tomuto dotazu?