Národní úložiště šedé literatury Nalezeno 1 záznamů.  Hledání trvalo 0.00 vteřin.
Hodnocení úrovně pohybových schopností a základních somatometrických ukazatelů u dětí v projektu ''Děti na Startu''
Benešová, Barbora ; Hájková, Jana (vedoucí práce) ; Svobodová, Irena (oponent)
Cílem práce je zjistit úroveň pohybových schopností a somatometrických ukazatelů u dětí, které se účastní projektu "Děti na startu''. Teoretická část bude zpracována formou literární rešerše, praktická část bude popisovat a hodnotit vybrané motorické testy ve vztahu k věku a základním somatometrickým ukazatelům. Celkem bylo v praktické části hodnoceno a použito pět testů pohybových schopností a jedno hodnocení somatometrického ukazatele. Prvním hodnoceným testem byl skok daleký z místa, ve kterém převážná většina dětí dosáhla podprůměrného výsledku. Dalším hodnoceným testem byl sed-leh opakovaně po dobu 60 sekund, v tomto testu děti dosáhly převážně průměrných výsledků. Třetím testem byl vytrvalostní člunkový běh, ve kterém byl nejčastěji vyhodnocený výsledek výrazně podprůměrný. Čtvrtým testem byl člunkový běh 4x10 metrů, v tomto testu více než polovina dětí dopadla průměrně, nebo lépe. Posledním pohybovým testem byl modifikovaný test předklonu ve stoji, v tomto testu 22 dětí dosáhlo normálních a lepších hodnot. Hodnoty BMI, které jsme spočítali, se pohybovaly mezi 14,3 a 18,5. Klíčová slova: Hodnocení, motorika, projekt ''Děti na startu'', pohybové schopnosti, somatometrické ukazatele, unifittest, testování.

Chcete být upozorněni, pokud se objeví nové záznamy odpovídající tomuto dotazu?