Národní úložiště šedé literatury Nalezeno 2 záznamů.  Hledání trvalo 0.01 vteřin.
Komparace změn tlaku v běžecké obuvi rozdílného dropu
Procházka, Martin ; Kaplan, Aleš (vedoucí práce) ; Hojka, Vladimír (oponent)
Název diplomové práce: Komparace změn tlaku v běžecké obuvi rozdílného dropu Zpracoval: Martin Procházka Vedoucí diplomové práce: PhDr. Aleš Kaplan, Ph.D. Odborný konzultant: Mgr. Aleš Tvrzník Cíle práce: Hlavním cílem této práce bylo sledování změn tlaků působících na chodidlo při oporové fázi s různými proměnnými. Vnější podmínky, které byly při běhu na páse měněny, byly rychlost běhu (10, 12, 14 a 16 km/h), techniky běhu (přes patu a přes špičku) a hlavní téma práce, tedy běžecká obuv různého dropu (10, 5, 0 mm). Aktuální tlaky na chodidle byly získávány díky speciálním vložkám Pedar - X a dále zpracovávány v softwaru německé značky Novel. Sekundárními cíli bylo intraindividuální a interindividuální srovnání probandů s větším důrazem na intraindividuální složku z důvodu různorodosti techniky každého probanda. Jedním z cílů práce byla i možnost následné zpětné vazby a tréninkových doporučení těmto běžcům na základě získaných hodnot. Metodika práce: Probandi byli testování na běžeckém pásu HP KOSMOS na specializovaném pracovišti CASRI. V každém úseku byl stanoven vzorek měření 100 kroků pravou a 100 kroků levou nohou. K získání tohoto počtu otisků jsme nechali probanda běžet vždy 90 vteřin v dané rychlosti a technice. Otisky při běhu byly snímány pomocí speciálních vložek Pedar - X, ze kterých se...

Chcete být upozorněni, pokud se objeví nové záznamy odpovídající tomuto dotazu?