Národní úložiště šedé literatury Nalezeno 1 záznamů.  Hledání trvalo 0.01 vteřin.
Výkonnostní vývoj v desetiboji
Chalupníček, Hynek ; Vindušková, Jitka (vedoucí práce) ; Hojka, Vladimír (oponent)
Název: Výkonnostní vývoj v desetiboji Cíle: Hlavním cílem této diplomové práce bylo zjištění vývoje výkonnosti v atletickém desetiboji v letech 2009-2016 na základě výsledků světových soutěží a variability bodové struktury jednotlivých závodníků desetiboje. K tomuto záměru sloužila dostupná data ze světových závodů, ve kterých jsem porovnával výkonu vítězů a ostatních závodníků. Metody: V této diplomové práci byla použita metoda komparace a analýzy. Metoda komparace byla použita při porovnávání nejlepších výkonů s průměry hodnot výkonů prvních pěti nejlepších desetibojařů. K hodnocení práce byla použita data shromážděná prostřednictvím metody analýzy dokumentů. Výsledky: Na základě výsledkové části této práce jsem došel k závěru, že vývoj výkonnosti ve sledovaném období se nijak výrazně nezměnil. Stejně jako v minulých letech, tak i v současnosti se prosazují hlavně atleti s vynikajícími sprintersko-skokanskými výsledky bez zřetelných bodových ztrát ve vrhačských disciplínách. Vývoj výkonů v desetiboji byl mírně ovlivněn díky vysokým výkonům Ashtona Eatona a Treye Hardeeho, jejichž výkony překonaly hranici 8700 bodů. Z individuálního vývoje výkonu amerického vícebojaře Ashtona Eatona se potvrdila vysoká efektivita jeho nejlepšího výkonu ve sledovaném období. Bodové hodnoty výkonu mezi vítězi závodů...

Chcete být upozorněni, pokud se objeví nové záznamy odpovídající tomuto dotazu?