Národní úložiště šedé literatury Nalezeno 1 záznamů.  Hledání trvalo 0.00 vteřin.
Posouzení vývoje sportovní výkonnosti v plavání na základě mezičasů vrcholných výkonů
Prokýšková, Anna ; Pokorná, Jitka (vedoucí práce) ; Zenáhlík, Aleš (oponent)
Název: Posouzení vývoje sportovní výkonnosti v plavání na základě mezičasů vrcholných výkonů. Cíle: Cílem práce je zjistit a porovnat výkonnostní vývoj mezičasů vrcholných výkonů v jednotlivých plaveckých disciplínách pro kategorii žen i mužů na počátku 21. století. Metody: Data byla získána ze sekundárních zdrojů dat z internetu. Data byla prezentována pomocí sumarizačních tabulek a pruhových grafů. V práci bylo využito kvantitativního výzkumu s využitím metod sumarizace, kompilace, komparace popisu a vyhodnocení výsledků. Výsledky: Do šetření bylo zařazeno shodně 13 disciplín pro kategorii mužů i kategorii žen. Celkem bylo šetřeno 4320 mezičasů ze třech MS se vzájemným odstupem 8 let. V každé disciplíně byly mezičasy posuzovány zvlášť pro výkony na 1-8. místě a na 9.- 16. místě jak u mužů, tak i u žen. Z šetření vzešly tyto výsledky. Průměrný výsledný čas výkonů se jak u mužů, tak i u žen zlepšil v každé disciplíně. Trend zvyšující se výkonnosti ukázaly i rozbory mezičasů. Z celkového počtu 90 hodnocených průměrných mezičasů v obou skupinách mezi roky 2003 a 2019 se muži oproti roku 2003 čtyřikrát zhoršili, tzn., bylo zaznamenáno 95,5% zlepšení průměrných mezičasů. Naproti tomu u plavkyň byl zjištěn pouze jeden zhoršený průměrný mezičas, tzn. zlepšení u 98,8 % mezičasů. U mužů se nejvíce zlepšil...

Chcete být upozorněni, pokud se objeví nové záznamy odpovídající tomuto dotazu?