Národní úložiště šedé literatury Nalezeno 3 záznamů.  Hledání trvalo 0.01 vteřin.
Pohybové schopnosti mentálně retardovaných žáků základních škol
Jánský, Tomáš ; Bartůňková, Staša (vedoucí práce) ; Segeťová, Jarmila (oponent)
Název: Pohybové schopnosti mentálně retardovaných žáků základních škol Cíl práce: Hlavním cílem práce bylo porovnat výkonnost žáků ZŠ praktické a ZŠ běžného typu ve vybraných motorických disciplínách. Metody: Pro získání podkladů pro vzájemné porovnání obou souborů - žáků ZŠP a ZŠ ve věkové kategorii 13 a 14 let jsem použil čtyři testy (skok daleký z místa, sed - leh po dobu 60 s, 12 minutový běh a člunkový běh 4 x 10 m). Zjištěná data byla porovnána s průměrnými hodnotami uvedenými v příručce UNIFITTESTu. Výsledky: Z výsledků motorických testů bylo zřejmé, že výkonnost žáků ZŠP v obou věkových kategoriích byla na nižší úrovni než výkonnost žáků ZŠ. Rozdíly však nebyly většinou statisticky významné. Největší heterogenita výkonu se projevovala u souboru chlapců ZŠP, zejména v běžeckých disciplínách 14letých chlapců. Dívky ZŠP dosahovaly průměrných až podprůměrných výkonů, zatímco u chlapců byly výkony převážně průměrné. Výjimkou byly pouze podprůměrné výsledky ve vytrvalostním 12 minutovém běhu. Klíčová slova: praktická škola, lehká mentální retardace, tělesná výchova s handicapem, motorická výkonnost, UNIFITTESTY 6-60

Chcete být upozorněni, pokud se objeví nové záznamy odpovídající tomuto dotazu?