Národní úložiště šedé literatury Nalezeno 3 záznamů.  Hledání trvalo 0.00 vteřin.
Vztah mezi typem došlapu a incidencí zranění dolních končetin u běžkyň na 800 metrů
Höferová, Karin ; Pavlů, Dagmar (vedoucí práce) ; Semerád, Miroslav (oponent)
Cíl: Cílem práce bylo zhodnotit, jak běžecká zranění dolních končetin souvisejí s typem došlapu u běžkyň na trati 800 m ve věku 16 - 22 let v České Republice a ve světě. Metody: Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu souvisejícím s Covid-19 nebylo možné provést terénní šetření vztahu mezi typem došlapu a incidencí zranění dolních končetin v původním rozsahu 48 běžkyň a bylo přistoupeno k rešerši literatury na dané téma a k zařazení série deseti případových studií. Pro vyhledávání byly použity databáze Medline, ScienceDirect, SPORTDiscus a Bibliographia medica Čechoslovaca. Výsledkem bylo 7 studií, které splnily stanovená kritéria. Následně u deseti běžkyň na 800 m ve věku 16 - 22 let účastnících se Mistrovství České Republiky v této disciplíně byl zhodnocen typ došlapu, který byl porovnán s anamnestickými daty týkajících se zranění muskuloskeletálního systému dolních končetin, jejich lokality, typu a četnosti. Výsledky: Dvě studie ze sedmi potvrdily vyšší četnost zranění u RFS oproti FFS, 4 /7 neukázaly signifikantní rozdíl, 1 /7 nehodnotila vyšší četnost u jednoho nebo druhého typu došlapu. Dále 3 /7 studií potvrdily vztah mezi RFS a poraněním kolene, z toho dvě ještě navíc i s bolestmi kyčelních kloubů, 2 /7 nepotvrdily žádní vztah mezi běžeckým zraněním a typem došlapu a 2 /7 tento vztah nijak...

Chcete být upozorněni, pokud se objeví nové záznamy odpovídající tomuto dotazu?