Název:
Současná německá kultura v Praze
Překlad názvu:
Present German Culture in Prague
Autoři:
Raková, Iva ; Bělor, Roman (vedoucí práce) ; Štilec, Jiří (oponent) Typ dokumentu: Bakalářské práce
Rok:
2008
Jazyk:
cze
Nakladatel: Akademie múzických umění v Praze. Hudební fakulta AMU. Knihovna
Abstrakt: [cze][eng] Bakalářská práce na téma "Současná německá kultura v Praze" má za cíl podat ucelený přehled kulturních aktivit probíhajících v dnešní době v rámci česko-německého dialogu a spolupráce v našem hlavním městě. Její náplň se ovšem dotýká i širší problematiky vzájemných česko-německých vztahů a nejdůležitějších mezníků historie jejich vývoje ve 20. století a především po roce 1989. Zmíněny jsou také právní dokumenty jednak obecně upravující bilaterální vztahy, ale i smlouvy regulující spolupráci na poli kultury. Zahraniční kulturní politika SRN je u nás realizována především prostřednictvím Německého velvyslanectví v Praze, Goethova institutu a Česko-německého fondu budoucnosti. Proto se tato práce soustřeďuje na kulturní nabídku a podporu kulturní spolupráce v těchto třech institucích a dále rozebírá činnost ostatních organizací a projekty zabývající se česko-německým kulturním dialogem. Vzhledem k fenoménu nového média současnosti internetu se tato práce věnuje také českým iniciativám poskytujícím informace o česko-německých vztazích a možnost zapojení do diskuse prostřednictvím svých webových stránek.
Tato bakalářská práce se svým tématem věnuje nejenom zmapování kulturní nabídky vznikající díky česko-německé spolupráci v Praze, ale také chce podat obraz o současné německé zahraniční kulturní politice a bilaterálních vztazích mezi ČR a SRN.The aim of my Bachelor Degree Project on the topic "Present German Culture in Prague" is to give an all-inclusive view of cultural activities of Czech-German cooperation in our capital city. In its content I also touch some broader problems of the interrelationship of these two countries including the most important turning points in their mutual history in the 20th century and after 1989. The legal documents generally adjusting two-sided relationships as well as contracts regulating the cooperation on the cultural division are being mentioned, too.
The foreign cultural policy in our country is in particular realized by the German Embassy in Prague, the Goethe-Institute and by the Czech-German Future Fund. This thesis, therefore, concentrates on the cultural offer and the support of the cultural cooperation in these three institutions. Furthermore, it analyses activities of other organizations and projects regarding Czech-German cultural dialogue. Concerning internet, the phenomenon of the fastest developing contemporary medium, this project also addresses to the Czech initiatives providing both, the information about the Czech-German relationship and a possibility to join the discussion, via particular web sites.
This Bachelor Degree thesis focuses not only on monitoring the cultural offer resulting from the Czech-German cooperation in Prague, but also it wants to reflect the present German cultural policy and bilateral relationships between Czech Republic and Germany.
Instituce: Akademie múzických umění v Praze
(web)
Informace o dostupnosti dokumentu:
Dostupné registrovaným uživatelům v digitálním repozitáři AMU. Původní záznam: http://hdl.handle.net/10318/2673