Národní úložiště šedé literatury Nalezeno 1 záznamů.  Hledání trvalo 0.01 vteřin.

Změny úrovně vybraných dovedností vlivem zatížení u fotbalistů
Koubík, Ondřej ; Zahálka, František (vedoucí práce) ; Buzek, Mario (oponent)
1 Název Vliv zatížení na specifické fotbalové dovednosti. Cíl práce Sledování intraindividuálních změn především v technické způsobilosti hráče a v rychlostním testu, při dlouhodobé zápasové zátěži, ve formě modifikovaného fotbalového utkání. Metoda Vybraná sledovaná skupina se skládala z 20 hráčů věku 17-18 let ligové dorostenecké úrovně. Tato skupina 20 hráčů absolvovala testování technických dovedností v průběhu modifikovaného fotbalového utkání. Hráči byli monitorováni celkem třikrát. Před začátkem utkání, během prvního poločasu a během druhého poločasu. Sledovala se úroveň tří specifických fotbalových dovedností: vedení míče, rychlost střely a přesnosti nahrávky. Součástí testování byl také 10 m test běžecký test. Použili jsme kvantitativní metodu výzkumu. Získaná data, z časových záznamů, videozáznamu a monitorování tepových frekvencí pořízených během testování byla následně statisticky zpracována. Výsledky Výsledky podávají informace o celkové délce zatížení a jeho vlivu na specifické testované dovednosti. V rámci hodnocení technických dovedností bylo zjištěno, že hráči tvořili vcelku homogenní skupinu. V rámci intraindividuálního hodnocení nebyly zjištěny patrné změny ve zhoršení technické způsobilosti hráče vlivem stoupajícího zápasového zatížení, ani výrazné ovlivnění rychlostních schopností....

Chcete být upozorněni, pokud se objeví nové záznamy odpovídající tomuto dotazu?