Národní úložiště šedé literatury Nalezeno 2 záznamů.  Hledání trvalo 0.00 vteřin.
Efekt her malých forem a intervalových běhů na úroveň vybraných kondičních parametrů u hráčů fotbalu.
Chuda, David ; Kokštejn, Jakub (vedoucí práce) ; Malý, Tomáš (oponent)
Název: Efekt her malých forem a intervalových běhů na úroveň vybraných kondičních parametrů u hráčů fotbalu Cíle: Zjištění efektu her malých forem a běhů s/bez míče na vybrané kondiční parametry u hráčů fotbalu (U17 a U19). Metody: Výzkumný soubor zahrnoval hráče ve věku 15 - 18 let. Celkový počet hráčů, kteří se účastnili intervence a testování byl 36 hráčů. 19 ze staršího dorostu a 17 z dorostu mladšího. Do výsledků pak bylo započítáno 15 mladších dorostenců a 13 starších dorostenců. V testové baterii byly použity tyto testy: Yo- Yo intermitentní zotavný test level 2, Illinois test s míčem, Illinois test bez míče, Myotest, 20m sprint. Data se zapisovaly na záznamový arch a následně byly přeneseny do programu Microsoft excel. Statistická analýza byla provedena v softwaru IBM SPSS Statistics 24. Výsledky: Obě intervenční skupiny fotbalistů ( U17 + U19) zaznamenali signifikantní zlepšení v aerobní zdatnosti (test YYIR2; p < 0,05; r >= 0,58 - 0,63). U skupiny IR došlo k signifikantnímu zlepšení v testu agility (p < 0,05; r = 0,54). Obě skupiny zaznamenali věcně významné zlepšení v silovém parametru CMJ Force (p > 0,05; r = 0,34, resp. r = 0,36). Avšak v ostatních parametrech silového výkonu nebylo zjištěno významné zlepšení. U obou skupin došlo ke zlepšení v testu agility s míčem, avšak změny nebyly...
Stav aktuální trénovanosti fotbalistů 1. FC Viktorie Přerov v žákovském věku
Chuda, David ; Frýbort, Pavel (vedoucí práce) ; Kokštejn, Jakub (oponent)
Název: Stav aktuální trénovanosti fotbalistů 1. FC Viktorie Přerov v žákovském věku Cíle: Zjištění aktuální trénovanosti žákovských fotbalistů kategorie U12 - U15 v klubu 1. FC Viktorie Přerov Metody: Nepřímé pozorování Výsledky: Nejlepších výsledků dosáhli podle předpokladů hráči z nejstarší kategorie U15, rozdíl mezi U15 a U14 byl ovšem často velmi malý. Největšího rozdílu ve všech testech bylo dosaženo mezi kategoriemi U13 a U14. Nejslabší výkony předvedla nejmladší kategorie U12. V testu sprint na 30 metrů věková kategorie U14 a U15 dosahuje horších výsledků v porovnání s hráči Brazílie. Průměrné výsledky U15 na 30 metrů sprint jsou 4,52 sekund. Průměrné výsledky brazilské U15 jsou v rozmezí 4,24 sekund - 4, 30 sekund. V ostatních testech jsou výsledky podobné průměru. Klíčová slova: Fotbal, Yo - Yo test, skok daleký z místa, sprint 30 metrů, sprint s míčem 25 metrů, vytrvalost, rychlost, síla, U12, U13, U14, U15, 1. FC Viktorie Přerov

Viz též: podobná jména autorů